BREAK DANCE ( Breaking )

Break Dance ( BREAKING ) powstały na nowojorskim Bronxie w latach 70' to jeden z 4 pierwszych elementów kultury Hip Hop obok djingu, graffiti oraz rapu. Jest to pierwotny taniec tej kultury zawierający min. elementy akrobatyczne, siłowe oraz gimnastyczne, bazujący przede wszystkim na wykonywaniu tych elementów do muzyki.

Serdecznie zapraszam na zajęcia BREAKDANCE! Jest to nauczanie czysto pozytywne, bazujące na podnoszeniu pozytywnych emocji! Aspekty akrobatyczne, gimnastyczne i siłowe poprawiają kondycje fizyczna i usprawniają poprawny rozwój ciała młodego człowieka. Jeśli chcesz aby i Twoje dziecko dołączyło do grona wysportowanych i wierzących w siebie dzieci bądź to właśnie Twoje młode kochanie posiada już te cechy a chcesz zeby je wzmocniło i wykorzystało w pozytywny, cenny dla niego sposób to te zajęcia są dla was idealne.

HIP HOP FREESTYLE

Taniec idealny dla dzieci i młodzieży, ale również dla dojrzałych osób. Jest żywiołowy, rytmiczny, przystępny i przede wszystkim cool. Na zajęciach można się zarówno wyluzować jak i spocić.

Jego podstawy to nowojorskie (i nie tylko) Party Dance z lat 70’ 80’ tych i wzwyż; Breaking, trochę techniki Poppingowej i “ta stylówa” , którą w dzisiejszych czasach pozna już chyba każdy. Na zajęciach takich podstaw się uczymy, a później je rozwijamy w wariacjach, by mogły stać się naszym arsenałem do Improwizacji w zakresie  tańczenia Hip Hop Freestyle.

Poza samym tańcem, Hip Hop opiera się na budowaniu pozytywnej społeczności, zdrowej rywalizacji i wartościach, które jako kultura propaguje od lat: Szacunek, Jedność, Zrozumienie, Miłość no i “Peace, Love, Unity and having Fun”.

POPPING

Taniec popping ma szeroką gamę ruchów, często dość niezależnych i różnych od siebie. Popping narodził się w Kalifornii jako taniec uliczny. Początkowo polegał na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni, tzw. pop – było to nietypowe wykonywanie w rytm muzyki w połączeniu z różnymi pozami i ruchami. Techniki używane w poppingu generalnie skupiają się na ostrych kontrastach, od bycia robotem, przez sztywność i duże rozluźnienie do płynności.

Style poppingu

Taniec popping został stworzony w 1974 roku przez przez Boogaloo Sama i jego brata Poppin Pete'a. Zainspirowani tańcem robota stworzyli coś zupełnie odmiennego i zaskakującego. Z poppingiem wiąże się wiele pomniejszych stylów oraz technik tanecznych. Popping, podobnie jak hip-hop, wymaga niezwykłej świadomości ciała. Każde zgięcie najmniejszego nawet stawu i umiejętność kontrolowania większości mięśni mają tu swoje znaczenie. Popping jest bardzo rytmicznym tańcem wykorzystującym specjalnie skomponowane utwory.

Ruchy i techniki używane w poppingu polegają na silnych kontrastach ruchów, na tworzeniu z ruchów ściśle oddzielonych, ale płynnych elementów. Popping wymaga naśladowania zaangażowania ekspresyjnego i pracy mimiką twarzytancerza. Ważne jest odpowiednie poruszanie dolnej części ciała na parkiecie – od podstawowego chodzenia i stąpania, do większej ilości złożonych, bardzo antygrawitacyjnych stylów floatingu i electric boogaloo

LOCKING

Funk to pozytywna energia, dobra zabawa i indywidualność. Taniec Locking największy nacisk kładzie na swobodę i naturalność ruchów. Sam styl tańca, tak jak i muzyka funkowa, powstał na przełomie lat 60. i 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Stworzyli go młodzi ludzie, bawiący się w klubach i na imprezach, gdzie najważniejsza była zabawa i wspólnota.

Na zajęciach będziemy starali się wydobyć z uczestników ich naturalne wyczucie muzyki oraz indywidualny styl poruszania się, a następnie rozwinąć je w efektowny i energetyczny taniec.

Taniec locking to styl tańca, który polega na szybkich i zdecydowanych ruchach górnych partii ciała przy jednoczesnym zachowaniu luzu w jego dolnych częściach. Locking nawiązuje swą stylistyką do tańców ulicznych (street-dances), związanych z kulturą hip-hopu i tańców grupy Funk Styles. Taniec locking powstał na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Jego pełny rozkwit przypada na siódmą dekadę ubiegłego stulecia i jest nierozerwalnie związany z rozwojem muzyki hip-hopowej.

 
Taniec locking został stworzony w latach 70. XX wieku w Los Angeles przez Dona Campbella. Ważną rolę w tym tańcu odgrywa interakcja tancerza z widownią oraz mimika jego twarzy. Cechą charakterystyczną jest kilkusekundowe zatrzymanie ciała w pewnej pozie i płynne przejście do następnej figury, dlatego może on komuś przypominać film ze stopklatkami. Taniec locking wymaga bardzo częstej zmiany tempa, a co się z tym wiąże, doskonałej kondycji fizycznej.